5 dôvodov, prečo sa nábytok z umelého ratanu vyplatí

Záhradný nábytok z umelého ratanu sa teší čoraz väčšej obľube. A niet sa čo čudovať. Ide totiž o štýlové a mimoriadne odolné syntetické výrobky prírodného vzhľadu, ktoré sa pre vás stanú útočiskom relaxu a pohody na dlhé roky.

Poznáte príjemnejšie momenty ako s vychutnávať hrejivé slnečné lúče vo vlastnej rozkvitnutej záhrade či terase? Aby ste si tieto chvíle užili skutočne dokonale, oplatí sa vám investovať do kvalitného záhradného vybavenia. Skvelou voľbou je nábytok z umelého ratanu, ktorý v porovnaní s prírodným materiálom, prináša so sebou viacero skvelých výhod.

Odolný voči poveternostným vplyvom

Možno povedať, že v prípade záhradného nábytku z umelého ratanu ide o jeden z rozhodujúcich argumentov pre jeho kúpu. Na rozdiel od prírodného ratanu rákosového, ktorý pochádza z ázijských  pralesov, ide o vysoko odolný syntetický materiál vyrobený z polyetylénu. Vďaka tejto modernej technológii sa vôbec nemusíte obávať, že by sa na jeho konštrukcii či farebnosti podpísali prudké výkyvy teplôt, dážď či dokonca mráz.

Ľahko udržiavateľný

Ak vlastníte nábytok z prírodného materiálu, viete, že jeho údržba si vyžaduje špeciálne prípravky, ktoré oživia jeho vzhľad a predĺžia mu životnosť. V prípade nábytku z umelého ratanu, môžete na tieto starosti kľudne zabudnúť. S odstránením prípadných nečistôt, mastnoty a prachu si hravo poradíte len s navlhčenou handričkou a bežným saponátom.

Jednoducho prenosný

Veľkou výhodou záhradného nábytku z umelého ratanu je to, že i napriek svojmu robustnému vzhľadu ide o pomerne ľahký materiál, ktorý možno v prípade potreby jednoducho premiestniť na požadované miesto. Najmä sety záhradného nábytku možno vďaka tomu kedykoľvek ľubovoľne presúvať, kombinovať a vynovovať tak jeho pôvodné usporiadanie.

Pohodlný

Napriek tomu, že ide o záhradný nábytok zo syntetického materiálu, možno povedať, že ide o veľmi  komfortné kúsky. Výrobcovia prichádzajú každú sezónu s novým tvarovými vylepšeniami, pri ktorých zohľadňujú nielen najmodernejšie štýly, ale i ergonomické riešenia pre maximálne užívateľské pohodlie. Okrem prepracovanej konštrukcie patria medzi súčasti nábytku i mäkké polstrované matrace rôznej hrúbky, ktoré celkový komfort ešte podčiarknu.

Štýlový vzhľad

Záhradný nábytok z umelého ratanu je ideálnym doplnkom nielen k moderným architektonickým riešeniam, ale i k rustikálnejším chalupám či tradičným domom. Stačí si len vybrať štýl a farebnosť, ktorý bude najlepšie vyhovovať vašim predstavám. Okrem umelého ratanu v prírodných zemitých odtieňoch, nájdete v ponuke i rôzne moderné farebné prevedenia. Mimoriadnej obľube sa, okrem klasických sedacích zostáv, tešia najmä závesné hojdačky, taburetky či priestranné leňošky, ktoré sa zaručene stanú ozdobou každej záhrady či terasy.

Rada na záver

Aj záhradný nábytok z umelého ratanu možno ešte príjemne osviežiť. Nezabudnite ho preto doplniť   pohodlnými vankúšmi či mäkkými dekami v dezénoch a odtieňoch, ktoré máte radi.
Viac produktov z kategórie Záhradný nábytok nájdete v našom katalógu.