Ako správne vybrať kvalitný TV stolík pod váš prijímač?

Kde by sme mali umiestniť TV stolík?

Stojíte pred dilemou aký TV stolík by sa vám najlepšie hodil do interiéru a neviete sa správne rozhodnúť? Aký materiál si zvoliť aby dokonale ladil s ostatným zariadením miestnosti? Ktoré TV stolíky sú najpraktickejšie a kde by sme ich mali správne umiestniť?

Aké parametre by mal spĺňať kvalitný TV stolík?

Televízory sú samozrejmosťou vybavenia každej bežnej domácnosti. Pre maximálne pohodlie pri sledovaní obľúbených programov je však dôležité i správne a bezpečné umiestnenie prijímača. A práve na tento účel je potrebný kvalitný TV stolík.
Ide o špecifický druh stolíka, ktorého rozmery, ako i celková konštrukcia a vybavenie je prispôsobené na uloženie televízora a s tým súvisiaceho potrebného vybavenia v podobe káblov, TV boxov, prípadne reproduktorov a podobne.
Vo všeobecnosti možno povedať, že každý kvalitný TV stolík ba mal mať adekvátnu:
  1. pevnosť a nosnosť – dôležité parametre, ktoré majú zabezpečiť bezpečné a stabilné umiestnenie prijímača bez rizika deformácie či prelomenia vrchnej dosky pod váhou TV prijímača
  2. dĺžku a šírku –  pri tomto parametri by sme mali vychádzať z celkových rozmerov  televízora, tak, aby pri jeho umiestnení na TV stolíku zostala ešte dostatočná priestorová rezerva po všetkých stranách prijímača
  3. výšku – opäť je potrebné vychádzať z parametrov nášho TV prijímača. Podstatné je, aby sme pri jeho umiestnení na TV stolík mali pri sledovaní stred obrazovky zhruba vo výške očí.
Naša rada!
Nezabudnite ani na správne umiestnenie TV stolíka. Dôležité je, pamätať na pravidlo odporúčanej vzdialenosti diváka od prijímača. Tá by mala predstavovať zhruba 2,5 až 3-násobok uhlopriečky televízora. Napríklad od prijímača s uhlopriečkou 50" (127 cm) by sme mali byť vzdialení 317, 5 až 381 cm.

Produkty z katalógu

Z akých materiálov si možno vybrať TV stolík?

S funkčnosťou, vzhľadom a v neposlednom rade i životnosťou a cenou TV stolíka súvisí najmä materiál, z ktorého je daný kus nábytku vyrobený. Na aktuálnom trhu nájdeme široký výber TV stolíkov rádovo dostupných od pár desiatok eur až po luxusnejšie výrobky nezriedka presahujúce cenu tisíc eur. Praktickým riešením môže byť i kúpa TV stolíka ako súčasti celej policovej zostavy do obývacej izby.
  • TV stolíky z laminátu – zvyčajne najdostupnejšie výrobky, ktoré okrem priaznivej ceny zaujmú i širokou ponukou konštrukčných riešení, ako i zaujímavých povrchových úprav. Obľúbené sú najmä laminátové TV stolíky v prírodnom dekore dreva, ale aj v matnom či lesklom farebnom prevedení. Nakoľko ide o lisovaný drevotrieskový materiál, dôležité je vyberať výrobky s dostatočnou hrúbkou, aby uloženie TV prijímača nespôsobilo deformáciu vrchnej nosnej dosky
  • TV stolíky z masívneho dreva – investícia, ktorá sa vyplatí. Vďaka tradičnému materiálu získate nielen praktický, ale i hodnotný a vizuálne príťažlivý kus nábytku, ktorý povýši každý interiér. Okrem toho, drevené TV stolíky vynikajú vysokou pevnosťou a zvládnu i záťaž objemnejších prijímačov
  • TV stolíky z masívneho dreva a kovu – v tejto, aktuálne veľmi modernej a žiadanej kombinácii nájdeme skutočne zaujímavé kúsky, pričom kovovú časť tvoria nožičky a vrchná doska so zásuvkami, prípadne skrinkami je z dreva. Zvyčajne ide o drahšie výrobky s nadčasovým dizajnom a vynikajúcou pevnosťou i stabilitou
  • TV stolíky z kovu a tvrdeného skla – industriálne ladená kombinácia materiálov ideálna najmä do moderných interiérov. Vyznačuje sa strohými čistými líniami bez ozdobných prvkov s dôrazom na kvalitu spracovania a najmä funkčnú stránku výrobku

Najčastejšie otázky (FAQ) ohľadom Stoly, stolíky

Kde by sme mali umiestniť TV stolík?

Ideálne je umiestniť TV stolík s prijímačom v stredovej línii vašej sedacej súpravy a vo vzdialenosti, ktorá by mala predstavovať zhruba 3-násobok uhlopriečky televízora.

Aké TV stolíky sú najvhodnejšie pre veľkoplošné prijímače?

V takomto prípade je určite vhodné investovať do kvalitného TV stolíka s vysokou nosnosťou a stabilitou, napríklad z masívneho prírodného dreva, alebo kombinácie kovu a špeciálneho tvrdeného skla.

Ktoré TV stolíky sú cenovo najdostupnejšie?

Medzi najlacnejšie patria TV stolíky z laminátu, ktoré sú aktuálne dostupné už od 30 eur. Pri výrobkoch v tejto cenovej hladine však musíte byť veľmi obozretní, čo sa týka kvality spracovania a najmä nosnosti materiálu.
Viac produktov z kategórie Stoly, stolíky nájdete v našom katalógu.