MAGAZÍN

Zlepšite si pracovný komfort vďaka kancelárskemu kreslu

Zlepšite si pracovný komfort vďaka kancelárskemu kreslu

Aké kancelárske kreslo je najvhodnejšie na každodenné využitie?

Trávite dlhé hodiny za počítačom a rozhodli ste sa preto investovať do nového kancelárskeho kresla? Na ktoré parametre by sme sa mali pri kúpe tohto výrobku zamerať? A v akých cenových hladinách, materiáloch a s ktorými funkciami sú vlastne momentálne dostupné kancelárske stoličky a kreslá?


Aké kritériá by malo spĺňať kancelárske kreslo?

Už pri zbežnom prieskume trhu zistíme, že ponuka kancelárskych kresiel a stoličiek je skutočne rôznorodá. Mnohé z týchto výrobkov zaujmú už na prvý pohľad nadčasovým dizajnovým prevedením a šikovnými funkčnými riešeniami, iné zas oslovia príťažlivou cenou. Dôležité však je rozhodnúť sa správne, pričom kvalitné kancelárske kreslo by určite malo byť:
  • ergonomicky riešené
  • maximálne pohodlné
  • vkusné a štýlové
  • odolné a trvácne
  • cenovo prijateľné

Produkty z katalógu


Na čo pamätať pri kúpe?

Pri samotnej kúpe zvážte niekoľko základných otázok, ktoré vám môžu výber podstatne uľahčiť:
  1. Pre koho kupujem kancelárske kreslo? - od toho či je kreslo určené pre muža, ženu alebo dieťa sa totiž odvíjajú i dôležité parametre, ako je šírka a hĺbka sedu, výška chrbtovej opierky, podrúčok a najmä nosnosť. V neposlednom rade, pri výbere pre konkrétneho užívateľa zohľadňujeme i vizuálne prevedenie, najmä čo sa týka kancelárskych kresiel a otočných stoličiek pre deti a tínedžerov.
  2. Ako často plánujeme kancelársku stoličku využívať? - je veľký rozdiel v tom či hľadáme kancelársku stoličku či kreslo na každodennú prácu, alebo len na občasné využitie. Vyberať by sme preto mali typ, ktorý nám zabezpečí adekvátny komfort vzhľadom na čas, ktorý v ňom strávime. Pre dlhodobejšiu aktivitu sa už oplatí investovať do kvalitnejšieho ergonomického modelu s rozšíreným vybavením a funkciami.
  3. Na akom druhu podlahy bude kancelárske kreslo umiestnené? - určite nepodceňte tento parameter! Súčasťou otočných kancelárskych stoličiek sú totiž aj kolieska, ktoré môžu pri nesprávnom výbere poškodiť vašu podlahu. Pri kúpe si preto všímajte, či sú kolieska pogumované. Niektorí výrobcovia uvádzajú aj informáciu, na aký druh podlahy je kancelárske kreslo vhodné. V opačnom prípade siahnite radšej po inom type výrobku. Riešením môže byť aj špeciálna podložka pod stoličku.
  4. Aký štýl preferujem? - aj pri výbere kancelárskej stoličky či kresla by sme mali vychádzať z celkového zariadenia pracovne, prípadne iného interiéru, kde plánujeme kreslo umiestniť. Najjednoduchším riešením je vsadiť na neutrálnu klasiku v tlmených farbách a čistých líniách. Do modernej pracovne sú ideálne dizajnové kúsky v športovom štýle a so zaujímavým tvarovým riešením. V rustikálnejšie ladených miestnostiach pekne ukážu masívnejšie kancelárske kreslá v kvalitnom koženom prevedení. Do detských a študentských izieb zas vyberáme kancelárske kreslá z pestrých materiálov napríklad s obľúbenými obrázkovými motívmi.
  5. Koľko financií som ochotný do kúpy investovať? -  aj v prípade kancelárskych kresiel platí, že všetko je otázkou ceny. Pre menej náročných zákazníkov, ktorí hľadajú len kancelárske kreslo na občasné využitie sú dostupné modely už od 45 Eur. Priemerná cena stredne drahých kancelársky kresiel sa v závislosti od materiálového prevedenia a funkcií pohybuje okolo 100 Eur a za špičkové výrobky s pevnejšou ergonomickou konštrukciou a luxusnejším čalúnením si môžete zaplatiť aj 300 Eur a viac.

Najčastejšie otázky (FAQ) ohľadom Stoličky, kreslá, lavice

Aké kancelárske kreslo je najvhodnejšie na každodenné využitie?

V takomto prípade sa určite oplatí investovať do ergonomického modelu nielen s nastaviteľnou výškou sedu, ale i polohovateľnou chrbtovou opierkou, podrúčkami a praktickou opierkou hlavy. Nosná ružica kancelárskej stoličky by mala byť kovová a čalúnenie napríklad z priedušnej sieťoviny.

Je kancelárska stolička vhodná na parkety?

Väčšina kancelárskych kresiel je vhodná na plávajúcu prípadne vinylovú podlahu či dlažbu. Keďže drevené parkety by mohli kolieska poškriabať, výrobcovia odporúčajú kreslo umiestniť na špeciálnu podložku.

Akú kancelársku stoličku vybrať do detskej izby?

Určite vyberte kvalitný a pohodlný model s nastaviteľnou výškou sedu, ktorý môžete priebežne nastavovať podľa výšky dieťaťa. Pre deti sa postačia odľahčené modely s nižšou nosnosťou a v pestrejšom prevedení napríklad s populárnymi kreslenými motívmi.
Viac produktov z kategórie Stoličky, kreslá, lavice nájdete v našom katalógu.
Hore