MAGAZÍN

3 dôvody prečo si zadovážiť smoothie mixér

3 dôvody prečo si zadovážiť smoothie mixér

Hovorí sa, že investícia do zdravia sa vždy vyplatí. A presne takou môže byť pre vás aj kúpa smoothie mixéra. Ak ešte náhodou váhate, presvedčíme vás že tento skvelý spotrebič vo vašej kuchyni určite prachom nezapadne!

Konzumácia čerstvej zeleniny, ovocia, ako i rôznych orieškov, vločiek a semiačok je pre náš organizmus zdrojom vzácnych vitamínov, vlákniny a energie. Jednýmu zo spôsobov, ako z nich vyčariť  lahodné a zároveň nutrične hodnotné nápoje, omáčky či polievky, je využiť šikovný smoothie mixér.
Tento pomerne jednoduchý a spratný spotrebič si určite nájde vo vašej kuchyni stabilné miesto. Vďaka nemu totiž veľmi jednoducho a rýchlo premeníte sezónne ovocie na osviežujúci kokteil, alebo si z obľúbených druhov zeleniny a byliniek namixijete výživnú letnú polievku.

Vysoký výkon

Popularita smoothie mixérov sa ukrýva najmä v ich vysokom výkone, stabilite a kvalitných nožoch, ktoré si jednoducho poradia i s pevnejšími, či dokonca zmrazenými surovinami vrátane orieškov. Na rozdiel od ostatných komplikovaných kuchynských mixérov, je ich údržba doslova hračkou.

Jednoduchá obsluha

Snímateľné mixovacie nádobky sú prenosné a vďaka praktickému viečku si ich tak môžete zobrať zo sebou do práce či na výlet. Špičkové prevedenie smoothie mixérov spomaľuje i nežiadúcu oxidáciu vašich výživových drinkov. Prázdne nádobky jednoducho očistíte pod prúdom vody alebo v  umývačke riadu.

Široké využitie

Okrem ovocných nápojov a zeleninových omáčok využijete smothie mixér i na prípravu rôznych omáčok, dipov a marinád, mliečnych kokteilov, bylinkového pesta či detskej výživy. Taktiež v ňom pripravíte výbornú orechovú posýpku na koláč, zmes domáceho chlebového korenia či jemný práškový cukor.

Rada na záver

Nebojte sa experimentovať a vylepšite svoje smoothie kokteily napríklad obľúbenou zmrzlinou, jogurtom, javorovým sirupom či medom.
Viac produktov z kategórie Mixéry nájdete v našom katalógu.
Hore