MAGAZÍN

Viete ako správne uložiť potraviny do chladničky?

Viete ako správne uložiť potraviny do chladničky?

Aby nám chladnička skutočne dobre slúžila, mali by sme si osvojiť niektoré zásady. Medzi tie najdôležitejšie patria pravidlá vhodného uskladňovania potravín. Prinášame vám jednoduchý prehľad, vďaka ktorému nájde každé jedlo vo vašej chladničke to správne miesto.

Aj správne usporiadanie potravín v chladničke má svoje pravidlá. Intenzita chladenia v tomto spotrebiči je totiž rôzna. A práve podľa tohto parametru vychádzame i pri ukladaní jednotlivých surovín. Aby si čo najdlhšie uchovali čerstvosť, chuť i potrebné živiny, každý druh kladie iné nároky na  výšku teploty.
V podstate stačí, ak si osvojíme pravidlo, že intenzita chladenia sa postupne zvyšuje smerom od horných poličiek smerom nadol. To znamená, že na najvyšších pozíciách umiestňujeme potraviny, ktoré sú na chlad najmenej náročné. Môže to byť napríklad varené jedlo, ktoré plánujeme rýchlo skonzumovať.
Potom môžu nasledovať mliečne výrobky ako napríklad jogurty či syry. O pozíciu nižšie zas uložíme čerstvé údeniny či iné mäsové výrobky, ako trebárs šunku alebo párky.
Každá chladnička má zvyčajne v spodnej časti umiestnené dve zásuvky. Jedna z nich je určené na uskladnenie zeleniny, druhá na uloženie čerstvého mäsa a rýb, keďže tieto sú na chlad zo všetkých potravín najnáročnejšie.
Zabudnúť nemožno ani na poličky na dverách, ktoré sú ideálne na uskladnenie čerstvých vajec a dochucovadiel ako sú rôzne bujóny, omáčky, horčice či kečupy. Vo dverách môžeme taktiež uložiť mlieko, aby bolo v prípade potreby ihneď poruke.
Okrem správneho miesta, kde potraviny v chladničke uložíme, treba pamätať i na ich vhodný obal. Okrem čerstvej zeleniny a vajec by sme mali dbať na to, aby bolo jedlo vždy dôkladne uzavreté, čím sa neznehodnotí a zároveň nezanechá v spotrebiči nežiadúcu arómu.
Ideálnym pomocníkom sú rôzne plastové a sklenené dózy určené na styk s potravinami, vďaka ktorý budú suroviny hygienicky uskladnené a zároveň prehľadne usporiadané. Vhodné sú taktiež špeciálne vákuované fólie či bio obrúsky s vrstvou včelieho vosku. Samozrejme, zabudnúť netreba ani na to, že do chladničky rozhodne nepatria teplé suroviny.

Rada na záver

Na pravidelné čistenie chladničky nepotrebujete žiadne komerčné saponáty. Vhodné je použiť obyčajnú vlažnú vodu s octom a jedlou sódou, ktorá nielen odstráni škvrny, ale zároveň pohltí i nežiadúce pachy a vydezinfikuje celú priestor.
Viac produktov z kategórie Chladničky nájdete v našom katalógu.
Hore