MAGAZÍN

Vyberte si kancelárske kreslo podľa ceny

Vyberte si kancelárske kreslo podľa ceny

Aký druh čalúnenia by sme mali uprednostniť pri kúpe kancelárskeho kresla?

Zvažujete kúpu kancelárskeho kresla a potrebujete sa zorientovať v sortimente, ktorý ponúka aktuálny trh? Urobili sme za vás praktický prieskum a zmapovali sme kancelárske stoličky podľa cenových hladín. Vyberte si aj vy ideálny model nielen podľa štýlu a funkcií, ale i podľa možností svojej peňaženky.

Zaobstarať si kvalitné kancelárske kreslo za prijateľnú cenu dnes vôbec nemusí byť problém. Ponuka je skutočne široká, pri samotnej kúpe si však nezabudnite ujasniť, čo vlastne od svojej kancelárskej stoličky očakávate. Iné kritéria kladieme na kancelárske kreslo, ktoré budeme využívať iba príležitostne, iné zas pri modeli určenom na pravidelnú každodennú aktivitu. Vo všeobecnosti skutočne platí, že čím viac času plánujeme na kancelárskej stoličke stráviť, tým vyššiu investíciu by sme si mali na jej kúpu pripraviť.
Obsah:

Najlacnejšie kancelárske kreslá od 40 do 70 Eur

Tieto modely sú vhodné pre menej náročných užívateľov, ktorí, aj pri obmedzených finančných možnostiach, potrebujú vhodne doplniť vybavenie domáceho pracovného kútika, ktorý však nie je určený na každodenné využívanie, či pravidelný home office. V tejto cenovej hladine nájdeme i niektoré jednoduché modely detských kancelárskych stoličiek z odľahčených materiálov, bez doplnkových funkcií a s nižšou nosnosťou. Nevýhodou výrobkov v tejto cenovej hladine je slabšia životnosť materiálu, menšie celkové pohodlie, ako aj nižšia odolnosť materiálu voči oderu či znečisteniu.       
 • nosnosť -  zvyčajne nižšia do 80 kg
 • spodná nosná ružica – zvyčajne otočná, plastová 4-ramenná
 • materiál čalúnenia – textil, ekokoža
 • lakťové opierky – plastové bez možnosti výškového nastavenia, príp. modely bez podrúčok
 • chrbtová opierka – jednoduchá bez prídavných ergonomických vankúšov, sklopného či hojdacieho systému a prídavnej opierky hlavy
 • sedadlo – s možnosťou výškového nastavenia, príp. bez možnosti nastavenia a bez prídavnej výsuvnej podnožky

Produkty z katalógu


Priemerne drahé kancelárske stoličky od 70 do 150 Eur

V tejto kategórii už nájdeme kvalitnejšie modely kancelárskych kresiel, stále za relatívne prijateľnú cenu. Vizuálne i funkčne ide o prepracovanejšie výrobky, ktoré poskytujú príjemný komfort i pri pravidelnom využívaní na každodennej báze. Okrem príťažlivého vzhľadu sú aj podstatne pohodlnejšie, vďaka šikovným ergonomickým riešeniam, praktickým nastaviteľným funkciám, ako i vkusnému priedušnému materiálu.
 • nosnosť – zvyčajne do 110 kg
 • spodná nosná ružica – otočná, zvyčajne zo spevneného plastu príp. z kovu, 4 alebo 5-ramenná
 • materiál čalúnenia – kvalitná odolná textília, priedušná sieťovina
 • lakťové opierky – zvyčajne plastové, niektoré modely s možnosťou výškového nastavenia
 • chrbtová opierka – ergonomicky tvarovaná so sklopným a hojdacím systémom, príp. výsuvnou opierkou hlavy
 • sedadlo – s možnosťou výškového nastavenia, príp. s prídavnou výsuvnou podnožkou
Naša rada!
Pri kúpe kancelárskeho kresla na kolieskach si nezabudnite overiť, na aký druh podlahy je výrobok určený. Aby ste sa vyhli prípadnému poškodeniu povrchu, odporúčame pod kancelársku stoličku zakúpiť špeciálnu podložku.

Luxusné kancelárske kreslá od 150 Eur

Pre tých, ktorí hľadajú skutočne maximálne pohodlie v prepracovanom dizajne, sú určené luxusnejšie kancelárske kreslá, pričom ich cena môže v niektorých prípadoch presiahnuť aj 350 Eur. Odmenou za nemalú investíciu však bude výrobok maximálnej kvality, s prepracovaným ergonomickým tvarom a množstvom praktických funkcií, ktoré sa postarajú o váš dokonalý komfort. Pevnosť a odolnosť modelov zabezpečí pevná, zvyčajne kovová konštrukcia, ako i odolný poťahový materiál napríklad v luxusnom koženom prevedení.
 • nosnosť – zvyčajne od 110 do 120 kg
 • spodná nosná ružica – otočná, zvyčajne z kovu, 5-ramenná
 • materiál čalúnenia – kvalitná priedušná sieťovina, koža
 • lakťové opierky – zvyčajne kovové, prípadne s koženým poťahom, s možnosťou výškovej regulácie
 • chrbtová opierka – ergonomicky riešená s hojdacím a sklopným mechanizmom, príp. s prídavnými ergonomickými vankúšmi a výsuvnou opierkou hlavy
 • sedadlo – s možnosťou výškovej regulácie, príp. s prídavným výsuvným taburetom alebo nastaviteľnou masážnou funkciou

Najčastejšie otázky (FAQ) ohľadom Stoličky, kreslá, lavice

Aký druh čalúnenia by sme mali uprednostniť pri kúpe kancelárskeho kresla?

Z praktického, hygienického, ako i estetického hľadiska sa osvedčili najmä kancelárske stoličky čalúnené priedušnou sieťovinou, ktorá má príjemný moderný vzhľad a je i odolnejšia voči oderu ako bežná textilná poťahovina či ekokoža.

Ktorá chrbtová opierka patrí pri kancelárskych stoličkách medzi najpohodlnejšie?

Pri kúpe kancelárskeho kresla určite vsaďte na model s vyvýšenou a ergonomicky tvarovanou chrbtovou opierkou. Pre každodenné využitie sa už oplatí investovať i do výrobkov s prídavnými ergonomickými vankúšmi, opierkou hlavy či nastaviteľným masážnym systémom.

Aká kancelárska stolička je vhodná na hranie počítačových hier pre dieťa alebo tínedžera?

Určite vyberte otočné herné kreslo, ktoré je špeciálne prispôsobené práve na hranie počítačových hier. Okrem príťažlivého moderného vzhľadu, by malo mať stabilnú 5-ramennú nosnú ružicu, kvalitnú výplň, ako i záhlavný a bedrový vankúšik, ktoré zabezpečia pohodlné a zdravé sedenie vašej ratolesti.
Viac produktov z kategórie Stoličky, kreslá, lavice nájdete v našom katalógu.
Hore